Pro dvojjazyčné děti žijící v ČR

Multík a Glotík podporují všech šesttisíc jazyků, které se na Zemi používají. A jelikož spousta dětí žijící v České republice mluví ještě dalším jazykem mimo češtiny, připravili jsme pro vás seznam zajímavých odkazů. Některé odkazy jsou vícejazyčné, některé se věnují určitému jazyku. Pokud víte o zajímavém odkazu pro děti a rodiče v jiném než českém jazyce, podělte se s námi a napište nám. Rádi vaše nápady zveřejníme.

Ve více jazycích:

 • Mezinárodní dětská knihovna
  - na této stránce můžete najít dětské knížky pro děti v mnoha světových jazycích od angličtiny přes němčinu po japonštinu. Dětské knížky můžete číst online, mají plnobarevné ilustrace a velmi dobře čitelný text. Jako základní jazyk pro orientaci na tomto webu lze nastavit buď angličtinu, francouzštinu, ruštinu, mongolštinu nebo španělštinu. Zdarma.
 • Projekt Gutenberg
  - naprosto výborný Projekt Gutenberg obsahuje tisíce knih online ke čtení a k vytisknutí. Nejvíc knih je zde v angličtině, němčině a francouzštině. Jedná se o knihy, u kterých již neplatí autorská práva. Můžete zde najít například plně ilustrovanou Alenku v říši divů, Knihu džunglí, pohádky bratří Grimmů.... Pokud hledáte v určitém jazyce, na hlavní stránce jej můžete nastavit. Jazyk stránky lze nastavit buď němčinu, angličtinu, francouzštinu nebo portugalštinu. Zdarma.
 • Malý princ od Antone de Saint Exupery
  - pokud máte rádi knížku Malý princ, tato stránka vás rozhodně potěší. Na této stránce najdete přístup k online knížce Malý princ včetně ilustrací ve 24 jazycích.
 • Malý princ od Antone de Saint Exupery - pouze v češtině
  - tento odkaz na Malého prince v češtině jsem zařadila proto, že má pěknější strukturu, lépe se v ní hledají kapitoly. Také plně ilustrovaná.

  © Leden 2012 Multiglot

 • © 2011 SayR